Сергій
ПАРАСОЧКА


Загальні дані

 • Дата народження: 27/05/1951
 • Національність: українець
 • Сімейний стан: одружений
 • Громадянство: Україна

Освіта

Навчальний заклад Спеціальність
Полтавський інженерно-будівельний інститут (1968-1973рр.) Інженер-будівельник (теплогазопостачання та вентиляція)
Центр підготовки енергоменеджерів та енергоаудиторів на базі інституту енергозбереження та енергоменеджменту «КПІ» 2004; 2008; 2011 Енергетичний аудит
Центр енергоефективності та енергоменеджменту Одеської національної академії зв’язку ім.Попова 2019р. Ведення аудиту енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем будівель

*) До освіти (підвищення кваліфікації) відношу участь у спеціальній американській програмі ділового стажування SABIT «Енергоефективність у будівництві», США 12.01. – 09.02. 2013 р

Володіння мовами

(від 1 до 5, де 5 – найвищий бал)

Мова Читання Мовлення Письмо
Українська 5 5 5
Російська 5 5 5

Членство та участь у професійних організаціях

 • Член правління міжнародної асоціації термоенергетичних компаній «МАТЕК», 2003-2013pp.;
 • Член правління «Спілки енергетичного сервісу України»;
 • Член «Дорадчого комітету зі сталого енергетичного розвитку міста Полтави»;
 • Радник Голови Полтавської обласної ради з питань енергетичної ефективності, 2015-2020pp.;
 • Член «Робочої групи з питань енергетики та довкілля міста Полтави»

Професійний досвід та кваліфікація

 1. Досвід створення та організації діяльності монтажно-будівельних, інженерних та інжинірингових компаній.
 2. Досвід участі у створенні професійних асоціацій та об’єднань.
 3. Досвід у розробці та впровадженні системи сервісного обслуговування теплогенеруючого обладнання та систем теплопостачання ( в т. ч. для бюджетних об’єктів).
 4. Досвід проведення комплексних еколого-теплотехнічних випробувань паливовикористовуючого обладнання. Є членом авторського колективу по розробці «Методического пособия по проведению комплексных эколого-теплотехнических испытаний котлов, работающих на газе и мазуте» Київ, 1992р. Інститут газу Академії наук України, під редакцією професора І. Я. Сігала.
 5. Досвід впровадження теплових насосів на каналізаційних очисних спорудах України (Полтава, Горішні Плавні (колишній Комсомольськ), Суми).
 6. Досвід створення та атестації лабораторій по контролю параметрів повітряного середовища та викидів забруднюючих речовин в атмосферу, а також повірки водомірів та теплових лічильників.
 7. Профіль всіх компаній, в яких формувався досвід, пов’язаний з питаннями енергоспоживання будівель, генерації та розподілу теплової енергії, досягненням ефективності виробництва та споживання енергії та забезпеченням нормативів мікрокліматичних умов у будівлях. Тому особливостями кваліфікації та досвіду є:
 • Більше 45 років досвіду у будівництві об’єктів генерації та споживання тепла (проектні роботи, монтажні роботи, підготовка прийомо-здаточної документації та здача об’єктів, пусконалагод-жувальні роботи, авторський нагляд).
 • Знання українських стандартів та нормативної бази та стандартів і законодавства ЄС у питаннях енергоефективності.
 • Більше 25 років досвіду виконання робіт у сфері енергоефективності: енергетичний аудит промислових та житлово-комунальних об’єктів та об’єктів комунального теплопостачання; сервісне обслуговування об’єктів генерації теплової енергії; розробка проектів комплексної термомодернізації бюджетних будівель та ведення авторського нагляду, а також участь у прийнятті в експлуатацію будівель після проведення комплексної термомодернізації, в тому числі з перевіркою рівня енергоефективності будівлі по показнику повітропроникності з використанням технології Blower Door Test.
 • Дослідження питання забезпечення нормативів мікрокліматичних умов у громадських будівлях України;
 • Досвід проведення економічних розрахунків з метою аналізу економічної ефективності інвестицій у впровадження заходів з підвищення енергоефективності.
 • Досвід участі в міжнародних проектах підвищення енергетичної ефективності.
 • Досвід участі в якості спікера в семінарах і тренінгах з питань енергоефективності, що проводились Фондом Фрідріха Еберта та ПРООН в містах та громадах України.
 • Досвід взаємодії із представниками обласних та районних державних адміністрацій, муніципалітетів, керівниками підприємств з питань підготовки, розробки та реалізації проектів, заходів та програм з енергоефективності.

Відомості про роботу

Дата: 10.1973 – 06.1977
Розташування: Російська федерація м. Красноярськ-26
Компанія: Науково-дослідний та проектний інститут комплексно-енергетичних технологій
Посада: Інженер, старший інженер, керівник групи відділу теплопостачання та вентиляції
Опис: Проектування об’єктів машинобудування, атомних теплофікаційних установок, науково-дослідних установ та громадських будівель.
Дата: 06.1977 – 12.1989
Розташування: м. Полтава
Компанія: Полтавський завод «Знамя»
Посада: Начальник бюро теплопостачання, вентиляції та кондиціювання служби головного енергетика
Опис: Проектування та експлуатація систем теплопостачання, вентиляції, кондиціювання повітря та котельні заводу. Розробка та впровадження систем забезпечення електронної гігієни підприємства електронної промисловості (високоточне підтримання температури, вологості та чистоти повітря у виробничих приміщеннях). Забезпечення тепловою енергією житлового масиву.
Дата: 1990 – 1993
Розташування: м. Полтава
Компанія: МПП «Теплоеконаладка»
Посада: Головний інженер (засновник підприємства)
Опис: Пусконалагоджувальні роботи на паливовикористовуючому обладнанні, монтаж та обслуговування котельних та теплогенераторних.
Дата: 1993 – 2017
Розташування: м. Полтава
Компанія: ПП «НВЦ Теплокомплект»
Посада: Директор
Опис: Протягом усього періоду діяльності компанії виконання обов’язків директора та менеджера проектів. Участь у виконанні робіт з розробки технічних рішень, проведення техніко-економічних обґрунтувань та енергетичного аудиту житлових та громадських будівель. Участь у розробці та реалізації регіональних програм санації громадських будівель. Виконання робіт з енергетичного аудиту багатьох об’єктів, в тому числі: підприємства “Полтаватеплоенерго», системи теплопостачання міста Обухів Київської області, вугільних шахт Донецької області, громадських будівель Полтавської області та інших в т. ч. будівлі Полтавської обласної ради. Співпраця з керівниками ОСББ міста Полтави в питаннях підвищення енергоефективності багатоквартирних житлових будинків.
Дата: з вересня 2017 року – до цього часу
Розташування: м. Полтава
Компанія: Фізична особа-підприємець
Опис: Наявний досвід та кваліфікація дозволяють виконувати роботи та надавати послуги з технічних досліджень та технічних консультацій з питань енергоефективності.
Основними видами діяльності ФОП є:
 • енергетичний аудит промислових підприємств та громадських і житлових будівель, в тому числі сертифікація енергетичної ефективності громадських будівель;
 • енергетичне обстеження систем теплопостачання населених пунктів;
 • комплексне енергетичне обстеження територіальних громад;
 • дослідження умов забезпечення мікрокліматичних умов у будівлях;

В рамках реалізації міжнародних проектів в період 2017-2020 років виконані такі роботи:
 • Енергетичний аудит з розробкою сертифікатів енергетичної ефективності громадських будівель Сумської та Полтавської областей (Проект GIZ «Енергоефективність у громадах»);
 • Дослідження факторів, що впливають на формування базового рівня споживання енергії будівлями та ролі базового рівня енергоспоживання при використанні механізму енергосервісу при реалізації проектів термомодернізації будівель (Проекти ПРООН);
 • Енергетичне обстеження систем теплопостачання міст Канів та Ніжин з видачею рекомендацій для розробки концепції розвитку систем теплопостачання міст (Проекти ПРООН);
 • Комплексне енергетичне обстеження системи теплопостачання та громадських будівель Тростянецької територіальної громади з метою підготовки матеріалів для удосконалення енергоменеджменту громади та розробки стратегії розвитку теплопостачання громади (Проект GIZ «Енергоефективність у громадах ІІ»);
 • Енергетичний аудит громадських будівель в містах Житомир, Канів, Ніжин, Саврань, Полтава та інших з дослідженням фактичних мікрокліматичних умов у громадських будівлях України (Проекти ПРООН);

Нагороди

 • Подяки Полтавських міських голів
 • Подяка та нагрудний знак від Київського міського голови.
 • Подяка Президента УСПП

Публікації

Автор та співавтор більше 20 публікацій в журналах України з питань екології, налагодження паливовикористовуючого обладнання, комунального теплопостчання, енергозбереження та енергоефективності:

 • «Газовая промышленность» № 9 1992 р; №11 1993 р;
 • «Городское хозяйство Украины» № 4 1991 р;
 • «Экотехнологии и ресурсосбережение» №2, №3 1993 год;
 • «Енергозберігаючі технології та автоматизація» Всеукраїнський журнал, № 6-7 2001 р
 • «Житлово-комунальне господарство України» № 2, № 8 2009 р
 • «Отопление, водоснабжение, вентиляция» Специализованное всеукраинское издание. № 3 2003 р, №1 2004 р та інші.