Дата: 
Субота, 04 Кві 2015

Голова ЕксПЕ Ігор Черкашин про тарифи в студії "Шустер-Лайф"

04 квітня 2015р. Ігор Черкашин був запрошений на телевізійну програму Шустер-Лайф

Було висловлено таку думку:

Якщо буде створено Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради з тарифної політики то вважаю за необхідне проаналізувати обґрунтованість встановлених тарифів з точки зору питомої енергоємності кожного етапу формування вартості:
- видобутку (генерації);
- транспортування;
- розподілу.
Визначитися яким чином враховано обов'язкове зниження цього показника. У пана Коболєва ця пропозиція викликала замисленість.
Вважаю, що ще більшу задумливість це викличе у теплоенергетиків.
Розглянути питання зі створенням механізму зворотного зв'язку споживача при прийнятті рішень про зміну тарифів монополістів.
Визначитися яким чином передбачається використовувати надходження пов'язані зі збільшенням тарифів, чому немає фінансування фондів спрямованих на зменшення споживання енергоресурсів. В першу чергу в житлової та громадської сфері.
Остаточно вирішити питання з обов'язковим приладовим урахуванням споживання енергоресурсів, в тому числі через механізм штучного заниження норм споживання, коли продавцю вигідніше поставити і ввести в експлуатацію лічильник, ніж нести збитки.
Якщо ми заявляємо про будівництво держави європейського типу, то в умовах тотальної недовіри до влади, організація громадського контролю за тарифною політикою для монополій має пом'якшити соціальну напругу.
Необхідно відновлення державного нагляду в енергетичному комплексі. Держава не може усуватися від виконання своїх прямих обов'язків.
Ну і нюанси, коли легким рухом змінюється схема продажу (2500 за рік і 200 в місяць опалювального сезону це дуже різне), коли кордони соціальних норм для різних енергоносіїв і для оплати, наприклад, податку на нерухомість мають відмінність в два рази і т.д.
Все це вимагає нормального і зваженого розгляду експертною спільнотою та громадськими організаціями.

Зал підтримав.