Cектор відновлюваної енергетики

Відновлюваними джерелами енергії слід вважати ресурси, які відносно невичерпні та які є динамічною частиною природи. Постачальниками відновлюваних енергоресурсів є вітер, сонце, вода і тепло землі. До відновлюваних джерел відносяться:

  • енергія сонячного випромінювання;
  • енергія вітру;
  • гідравлічна енергія води;
  • енергія морських течій, хвиль, припливів, температурного градієнта морської води;
  • різниці температур між повітряною масою та океаном;
  • геотермальні джерела;
  • біомаса тваринного, рослинного і побутового походження.

Глобальна соціально-економічна система яка створена людством, використовує багато ресурсів, не віддаючи нічого натомість, крім відходів, які є однією з головних загроз світу та з якими не справляються екосистеми.

Альтернативні або відновлювані джерела енергії мають стати мостом між сформованими господарсько-економічними відносинами і новою економікою ефективного ресурсного менеджменту. Відновлювані джерела невичерпні, на відміну від викопного палива, їх використання безпечно для довкілля та здоров'я людини. В нашій країні доля впровадження використання відновлюваних джерел енергії дуже сумна. Пікові зліти та захоплюючі пікє. В перш за все ВДЕ використовувалися у політико-популістських цілях. Потім вже в сумнівних урядово-бізнесових схемах. Маємо: негативне відношення з боку громади за попередні дербани минулої влади,падіння інвестиційної привабливості з боку іноземних інвесторів,недовіру до влади в частині гарантій малому та середньому бізнесу. При цьому маємо власні величезні раціональні ресурси, які вже неодноразово прораховані та дають можливість,входячи до комплексної програми енергоефективності,зробити Україну цілком енергонезалежною. До того ж, зменшити енергоємність економіки та привести до збільшення внутрішнього валового продукту.

Необхідно виконувати Директиви ЄС 27,28,32. В нас тільки один шлях. Не пристосовувати до наших «реалій», а брати за основу для реальних законів.

Терміново потрібно розвивати галузі відновлюваної енергетики,підтримувати на всіх рівнях. Обов’язково створювати велике та потужне інформаційне поле, формувати свідомість громади, чиновників, підприємців. Ми повинні перемогти у енергетичної війні, допомогти промисловості, ЖКГ та населенню.

Дата: 
Понеділок, 01 Лют 2016

Олексій Хабатюк: Теорія та практика «зеленого тарифу» сонячних електростанцій приватних домогосподарств в Україні

Дахові сонячні електростанції домогосподарств є першими "ластівками" малої розподіленої генерації електроенергії, що мають стимулючу державну підтримку через інструмент "зеленого" тарифу. Разом з тим, не лише величина "зеленого" тарифу впливає на привабливість малих дахових СЕС.
Що змінилося в законодавстві з 1 січня 2016 року в цьому напрямку, та як впливає на цей сектор?