Сектор державного управління розвитку енергоефективності та відновлюваної енергетики

Експерти, у співпраці з новообраним Парламентом, урядовими інституціями, громадськістю, галузевими асоціаціями, за підтримки європейських інституцій, міжнародних фінансових організацій братимуть участь у підготовці проектів нормативно-правових актів та неупереджених експертних висновків з питань, що стосуються формування і реалізації політики енергоефективності та у відповідності до європейських стандартів, а також у веденні роз’яснювальної роботи з населенням з питань реформ, які можуть викликати суспільний резонанс.
Головний напрямок діяльності Платформи – сприяння імплементації в Україні Директив та регламентів ЄС, зокрема, базових Директив ЄС щодо енергоефективності та ефективного виробництва енергії з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива – 2012/27/ЄС (щодо енергетичної ефективності), 2010/31/ЄС (щодо енергоефективності будівель), 2006/32/ЄС (про ефективність кінцевого використання енергії та енергетичні послуги) та 2009/28/ЄС (про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел) та інших, пов'язаних із ними актів Європейської Комісії.

Дата: 
Середа, 21 Січ 2015

Експерти ГО«ЕксПЕ» підготували Концепцію Закону України «Про ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів»

Експерти Громадської організації «Експертна платформа з енергоефективності» розробили та офіційно направили на ім’я Зубко Г.Г. (Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України) проект Концепції Закону України «Про ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів» для ознайомлення та прийняття рішення про подачу її на затвердження Кабінетом Міністрів України.

Дата: 
Середа, 10 Лют 2016

"Риторика тарифів на виборах буде чільною" — Олексій Хабатюк

Олексій Хабатюк, заступник голови Експертної платформи з енергоефективності, в ефірі Громадського радіо розповів про тарифи на енергоресурси та субсидії. "Гроші мали б бути використані на модернізацію. Є два способи заощадження: ціна й обсяг. Ціна буде формуватися на ринку. Зараз ціну формує комісія, а коли вона буде формуватися на ринку, вона ще більше зросте. Тому зараз треба працювати над зменшенням споживання."

Дата: 
Четвер, 11 Лют 2016

"Бувають такі проколи в енергоефективності, що підозрюєш у всесвітній змові" - Ігор Черкашин

Голова "Експертної платформи з енергоефективності", Національний експерт Проекту ПРООН«Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення» Ігор Черкашин в інтерв'ю ІА "Україна Комунальна" про роль держави на шляху до енергоефективності, чи далекий час відмови від ламп розжарювання, чи потрібні українцям китайські котли і що є головною проблемою у цій сфері.

Дата: 
Неділя, 21 Лют 2016

Експерти Платформи взяли участь у роботі семінару на Сумщині

Експерти Платформи Олександр Бойко, Валерий Гензицкий, Святослав Павлюк, Олексій Хабатюк та Ігор Черкашин 18 лютого 2016р. взяли участь у роботі семінару, організованому мером міста Суми Олександром Лисенко, для комунальних підприємств і об'єднань співвласників багатоповерхових будинків.
Основні напрямки співпраці Платформи з міською Радою Сум:
- створення муніципального енергетичного агентства;
- створення муніципального фонду енергоефективності для комплексної енергомодернізації житлових будинків і соціальних об'єктів;
- реалізація процесу заміщення ламп розжарювання в бюджетній сфері міста.

Дата: 
Четвер, 03 Бер 2016

Ігор Черкашин прийняв участь в роботі Круглого столу «Енергоефективне Запоріжжя: виклики і можливості»

Голова "Експертної платформи з енергоефективності", Національний експерт Проекту ПРООН «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення» Ігор Черкашин 1 березня 2016 року прийняв участь в роботі Круглого столу «Енергоефективне Запоріжжя: виклики і можливості». Корисна і насичена дискусія між міською владою, експертним співтовариством і бізнесом про енергоефективність та розвиток відновлюваної енергетики знайшла широкий відгук у регіональних засобах масової інформації.

Дата: 
Середа, 16 Бер 2016

Олексій Хабатюк - Чому тарифи ростуть, а зарплати і пенсії – ні?

"Найбільш вразливими до зростання тарифів є ті люди, доходи яких прямо або опосередковано пов'язані із виплатами із бюджету та сплачених податків - пенсіонери, освітяни, медики, працівники державних установ та органів місцевого самоврядування, люди з обмеженими можливостями. Без зростання доходів цих груп населення, проблема тарифів для них не може бути вирішена. Працююча економіка та сплачені податки є запорукою сталого вирішення цієї проблеми", - Олексій Хабатюк, заступник голови Експертної платформи з енергоефективності, в програмі Ми разом на Радіо Свобода.

Дата: 
Четвер, 24 Бер 2016

Експерти Платформи взяли участь у заході «Дискусія з питань енергетичної політики»

Експерти Платформи Святослав Павлюк та Ігор Черкашин 22 березня 2016р. взяли участь у в заході «Дискусія з питань енергетичної політики» яка була присвячена обговоренню майбутнього управління у галузі енергоефективності. Організатор - проект INOGATE. Експертами була висловлена ідея що до створення Кодексу енергоефективності для побудови законодавства України в сфері енергоефективності в єдиному термінологічному полі з профілнимі директивами Європейського Союзу, в першу чергу відповідно до 27 Директиви.

Дата: 
Понеділок, 04 Кві 2016

Ольга Кошарна про непослідовність державної політики, в тому числі й щодо ядерної енергетики

Експерт Платформи, Директор з питань інформації та зв'язків з громадськістю Асоціації «Український ядерний форум», Ольга Кошарна про непослідовність державної політики, в тому числі й щодо ядерної енергетики та як це гальмує всі процеси розвитку держави в цілому