ПАРАСОЧКА
Сергій

 

Загальні дані

 • Дата народження: 27/05/1951
 • Національність: українець
 • Сімейний стан: одружений
 • Громадянство: Україна

Освіта

Навчальний заклад Спеціальність
Полтавський інженерно-будівельний інститут (1968-1973рр.) Інженер-будівельник (теплогазопостачання та вентиляція)
Центр підготовки енергоменеджерів та енергоаудиторів на базі інституту енергозбереження та енергоменеджменту «КПІ» 2004; 2008; 2011 Енергетичний аудит

*) До освіти (підвищення кваліфікації) відношу участь у спеціальній американській програмі ділового стажування SABIT «Енергоефективність у будівництві», США 12.01. – 09.02. 2013 р

Володіння мовами

(від 1 до 5, де 5 – найвищий бал)

Мова Читання Мовлення Письмо
Українська 5 5 5
Російська 5 5 5

Членство та участь у професійних організаціях

 • Член правління міжнародної асоціації термоенергетичних компаній «МАТЕК»;
 • Член правління «Спілки енергетичного сервісу України»;
 • Член «Дорадчого комітету зі сталого енергетичного розвитку міста Полтави»;
 • Радник Голови Полтавської обласної ради з питань енергетичної ефективності;
 • Член «Робочої групи з питань енергетики та довкілля міста Полтави»

Інші навички

 1. Досвід створення та організації діяльності монтажно-будівельних, інженерних та інжинірингових компаній. (Мав надію, вивчав досвід США та докладав зусиль до створення енергосервісної компанії. Сподіваюсь, що мої наміри здійсняться, коли в Україні буде створений клімат сприяння розвитку реального енергетичного сервісу).
 2. Досвід участі у створенні професійних асоціацій та об’єднань.
 3. Досвід у розробці та впровадженні системи сервісного обслуговування теплогенеруючого обладнання та систем теплопостачання ( в т. ч. для бюджетних об’єктів).
 4. Досвід комплексного впровадження проектів енергетичної ефективності: енергоаудит – робочий проект – комплектація – монтаж – пусконалагодження – сервісне обслуговування. (Принцип енергосервісу).
 5. Досвід проведення техніко-економічних обґрунтувань впровадження проектів енергоефективності.
 6. Досвід проведення комплексних еколого-теплотехнічних випробувань паливовикористовуючого обладнання. Являюсь членом авторського колективу по розробці «Методического пособия по проведению комплексных эколого-теплотехнических испытаний котлов, работающих на газе и мазуте» Київ, 1992р. Інститут газу Академії наук України, під редакцією професора І. Я. Сігала.
 7. Досвід впровадження теплових насосів та каналізаційних очисних спорудах України (Полтава, Горішні Плавні (колишній Комсомольськ), Суми).
 8. Досвід розробки робочих проектів комплексної термомодернізації громадських та бюджетних об’єктів.
 9. Впевнений користувач: MS Office (Excel, Word, Outlook, Power Point, Microsoft Project) та мережі Internet.
 10. Навички роботи з професійною кошторисною програмою АВК.

Основні кваліфікації

 • Маю досвід співпраці з «Фондом Східна Європа» та Програмою співпраці для країн Центральної та Східної Європи (Програма EcoLinks). Досвіду співпраці з USAID, ЄБРР, GIZ та іншими не маю, але вивчав їх діяльність (позитивні оцінки маю не завжди).
 • Досвід взаємодії із представниками обласних та районних державних адміністрацій, муніципалітетів, керівниками підприємств з питань підготовки, розробки та реалізації проектів, заходів та програм з енергоефективності.
 • Протягом 20 років є прихильником ідеології енергосервісу та перфоменс контрактів. Створене мною підприємство працює за принципами відповідальності за кінцевий результат.
 • Багато років накопичую досвід проведення енергетичних аудитів та розробки техніко-економічних обґрунтувань. Постійно працюю над удосконаленням методології енергетичного аудиту. Не вважаю, що професія енергоаудитора може бути масовою. Крім наявності «калькуляторів з енергоаудиту» аудитор має володіти не лише сумою знань, а й значним досвідом, певними важливими якостями.
 • Значну увагу приділяю енергоаудиту підприємств комунального теплопостачання та аналізу їх діяльності. Маю власне бачення перспектив розвитку цих підприємств.
 • Активно накопичую досвід для розробки методології створення енергетичної моделі будівлі, що створить нові механізми оцінки енергоефективності, впровадження заходів з енергоефективності, моніторингу споживання енергії та впровадження енергоменеджменту. Вивчав досвід американської компанії «The Weids Group» в місті Де-Мойн штат Айова США, що успішно працює за цією тематикою. Введення в Україні нової нормативної бази в питаннях енергоефективності, що є імплементацією європейських стандартів, відкриває широкі можливості в цьому напрямку.
 • Досвід тривалої багаторічної комплексної співпраці з комунальним підприємством «Полтававодоканал» у питаннях теплопостачання. Підприємство «НВЦ Теплокомплект» спільно з КП «Полтававодоканал» учасник Всеукраїнського конкурсу «ТОП-Енергоефективність 2008» за темою «Комплексна програма підвищення енергоефективності систем теплопостачання об’єктів КП «Полтававодоканал».
 • В середині 90-х років підприємством «Теплокомплект» на основі договору спільної діяльності з КП «Полтававодоканал», була створена перша в місті Полтаві лабораторія повірки водомірів та теплових лічильників.
 • Компанія «Теплокомплект» у 2001 році стала переможцем конкурсу енергоаудиторів систем теплопостачання об’єктів бюджетної сфери, що проводився «Держкоменерго-ефективності».

Професія та досвід

Дата: 10.1973 – 06.1977
Розташування: Російська федерація м. Красноярськ-26
Компанія: Науково-дослідний та проектний інститут комплексно-енергетичних технологій
Посада: Інженер, старший інженер, керівник групи відділу теплопостачання та вентиляції
Опис: Проектування об’єктів машинобудування, атомних теплофікаційних установок, науково-дослідних установ та громадських будівель. Найбільш складні та цікаві об’єкти: Науково-дослідний інститут атомних реакторів в місті Димитровграді; Автоагрегатний завод в місті Димитровграді; Атомна теплофікаційна установка в селищі Ново-Миколаївськ-на Амурі.
Дата: 06.1977 – 12.1989
Розташування: м. Полтава
Компанія: Полтавський завод «Знамя»
Посада: Начальник бюро теплопостачання, вентиляції та кондиціювання служби головного енергетика
Опис: Проектування та експлуатація систем теплопостачання, вентиляції, кондиціювання повітря та котельні заводу. Розробка та впровадження систем забезпечення електронної гігієни підприємства електронної промисловості (високоточне підтримання температури, вологості та чистоти повітря у виробничих приміщеннях). Забезпечення тепловою енергією житлового масиву.
Дата: 1990 – 1993
Розташування: м. Полтава
Компанія: МПП «Теплоеконаладка»
Посада: Головний інженер (засновник підприємства)
Опис: Пусконалагоджувальні роботи на паливовикористовуючому обладнанні, монтаж та обслуговування котельних та теплогенераторних.
Дата: 09.1993 – до цього часу
Розташування: м. Полтава
Компанія: ПП «НВЦ Теплокомплект»
Посада: Директор
Опис: На протязі всього періоду діяльності компанії виконання о бов’язків директора та менеджер проектів. Участь у виконанні робіт з розробки технічних рішень, проведення техніко-економічних обґрунтувань та енергетичного аудиту житлових та громадських будівель. Участь у розробці та реалізації регіональних програм санації громадських будівель. Виконання робіт з енергетичного аудиту багатьох об’єктів, в тому числі: підприємства “Полтаватеплоенерго», системи теплопостачання міста Обухів Київської області, вугільних шахт Донецької області, громадських будівель Полтавської області та інших в т. ч. будівлі Полтавської обласної ради. Співпраця з керівниками ОСББ міста Полтави в питаннях підвищення енергоефективності багатоквартирних житлових будинків.

З листопада 2006 р по квітень 2008 року тимчасово працював виконавчим директором ТОВ «Спецінжиніринг» в м. Київ. Займався питаннями проектування, монтажу, налагодження та експлуатації високотехнологічних, енергоефективних котелень та інших об’єктів теплової енергетики елітних об’єктів, серед яких Готель «Інтерконтиненталь», громадсько-офісний центр «Леонардо» та інші

Нагороди

 • Подяки Полтавських міських голів
 • Подяка та нагрудний знак від Київського міського голови.
 • Подяка Президента УСПП

Публікації

Автор та співавтор більше 20 публікацій в журналах України з питань екології, налагодження паливовикористовуючого обладнання, комунального теплопостчання, енергозбереження та енергоефективності:

 • «Газовая промышленность» № 9 1992 р; №11 1993 р;
 • «Городское хозяйство Украины» № 4 1991 р;
 • «Экотехнологии и ресурсосбережение» №2, №3 1993 год;
 • «Енергозберігаючі технології та автоматизація» Всеукраїнський журнал, № 6-7 2001 р
 • «Житлово-комунальне господарство України» № 2, № 8 2009 р
 • «Отопление, водоснабжение, вентиляція» Специализованое всеукраинское издание. № 3 2003 р, №1 2004 р та інш.

На сайті компанії «Теплокомплект» (www.tecom.com.ua) постійно публікуються практичні матеріали з досвіду виконання енергетичних аудитів підприємств та будівель, проблеми комунального теплопостачання та «заміщення газу», екології міст впровадження комплексної термомодернізації, обговорення законопроектів з питань енергоефективності та багато іншого..